Loading...

اخبار سایت

تالاب ارواح نوشهر

سلام امروز میخواهیم یک سفر هیجان انگیز داشته باشیم با هم به یک نقطه ای در کشورمون که اسم ترسناک و عجیب و غریبی به خود اختصاص داده .
تالاب ارواح نوشهر (تالاب ممرز ) از جاذبه های گردشگری مازندران میباشد که بسیار طرفدار دارد .
تالاب ارواح نوشهر در 12 کیلومتری شهر نوشهر میباشد که اسم عجیب و غریبش بخاطر گذشته ی دیرینه ی خودش است.

در ۵ کیلومتری شمال روستای چلندر از توابع نوشهر دریاچه در میان جنگل انبوه پهن برگ در منطقه ملا کلا قرار گرفته که طول دریاچه در حدود ۷۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر است. در درون دریاچه درختان خشک شده ای قرار دارند که منظره جالبی ایجاد کرده اند.
یکی از هیجان انگیز ترین نکات این دریاچه این است که اکثر مواقع در مه غلیظی فرو رفته است که منظره بسیار زیبایی را ایجاد میکند اما کمی واقع نگر نیز باشیم ، راه دسترسی به دریاچه کمی سخت میشود هنگام وجود مه ، اما خب اگر اهل سفر هیجان انگیز باشید این موضوع شما را خوشحال خواهد کرد

اما بنظر شما واقعا ارواح در این دریاچه وجود دارند؟ طبق صحبتی که با ساکنین اطراف این منطقه کرده ایم آنها روحی مشاهده نکرده اند اما بهتر است خودتان پا به این سفر هیجان انگیز بگذارید و ببینید آیا ارواحی مشاهده میکنید یا خیر.

دریاچه ارواح نوشهر کجاست؟

برای دسترسی به دریاچه ی ارواح شهرستان نوشهر، باید از مسیر نور به نوشهر بروید و در کیلومتر ۱۲ آن، پس از گذراندن جاده ی ونوش، وارد جاده ی فرعی روستای چلندر و صلاح الدین کلای سفلی شوید .

سپس با عبور از روستا، به محیط بانی منطقه می رسید که در آن جا باید حتما برای ورود به منطقه با  مقمامات محلی همانگ کرده و اقدامات اداری لازم را انجام دهید. پس از آن که از محیط بانی گذر کردید، جاده ی شمالی را به طول ۱۰ کیلومتر ادامه دهید تا به تابلوی دشت و بند ممرز، وارد جاده ی فرعی شوید. این جاده، جاده ای است که شما را به دریاجه ی زیبا و اعجاب انگیز ارواح می رساند. در سفر به این دریاچه از یاد نبرید که این جاده، جاده ای فرعی است و امکان مواجهه با حیوانات وحشی در آن برای شما وجود دارد و حتما با خودروهای کمکی به این دریاچه سفر کنید. برای رفتن به این دریاچه شما باید به استان مازندران، شهرستان نوشهر، ۵ کیلومتری شهرستان چلندر، بروید.

راستی این منطقه برای آفرود نیز مناسب است ، پیشنهاد میکنیم حتما از این منطقه دیدنی کشورمان بازدید کنید و نظر خود را برایمان ارسال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *